Nuselská mlékárna se již brzy stane definitivní minulostí. Nový majitel skupina Trigema realitního podnikatele Marcela Sourala, aktuálně realizuje demolici objektu. Co se stane s místem dál?

 

Současný osud nuselské mlékárny

Vlastník si nejprve oficiálně požádal městskou část Praha 4 o povolení k tomu, aby se objekt mohl zbourat. Vzhledem k tomu, že souhlas získal, od května 2019 pak začala probíhat demolice. Ta by měla skončit zhruba v polovině června. Bývalou mlékárnu nahradí byty.

Areál vzbudil pozornost developerů už v minulosti, pražské Nusle se totiž stávají v současnosti oblíbenou lokalitou, kde roste poptávka po bydlení. A to i vzhledem k tomu, že se hovoří o vybudování trasy metra D vedoucí na Náměstí Bratří Synků. Svého času měl s bývalou mlékárnou plány například největší bytový developer Central Group. Z této transakce ale nakonec sešlo.

Trigema tak ve výsledku realizuje výstavbu hned 146 nových bytů. Stavební povolení by mělo nabýt právní moci ve druhé polovině června. Přímo zakladatel společnosti Trigema Marcel Soural médiím potvrdil, že se o bydlení očekává výrazný zájem.

 

dav
icon-car.png
Nuselská ulice

načítám mapu - prosím čekejte...

Nuselská ulice 50.061384, 14.448069

 

dav

 

Budoucnost i minulost areálu

Investice do objektů na prostoru bývalé nuselské mlékárny vyjde na 900 milionů korun. Za projektem stojí architektonické studio AGE project. Vyrůst by tu měly čtyř až šestipatrové domy. Vyšší stavby nejsou vhodné kvůli okolní zástavbě, kterou by měly novostavby reflektovat. Ve svém návrhu počítá nejen s byty, ale i s vytvořením vnitrobloku osázeném zelení. K zahájení samotné výstavby dojde podle dnešních plánů už příští rok.

Původní mlékárna byla v Nuslích založena roku 1901. Až do privatizace po sametové revoluci se tu vyráběly nejrůznější mléčné výrobky – máslo, sýry i jogurty. V roce 1992 pak nový vlastník objekt přestavěl a zřídil zde prostory administrativní, skladovací a prodejní.

 

Ceník bytů v tomto projektu: https://www.byty-nusle.cz/cenik/

1 komentář v “Bagry se zakously do Nuselské mlékárny. Na jejím místě vyrostou nové byty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.