Koupě sklepa může být velmi náročný a zdlouhavý proces, a je důležité důkladně prověřit všechny aspekty sklepa předtím, než se rozhodnete některý koupit. Zde je několik tipů, jak se vyhnout nežádoucím následkům:

  1. Prohlédněte si předmět koupě osobně. Pokud je to možné, doporučuje se navštívit nemovitost osobně a prověřit její stav.
  2. Zjistěte všechny informace o sklepě. Prověřte, kdo je vlastníkem pomocí listu vlastnictví (tzv. LV, lze on – line bez návštěvy katastru nemovitostí), kdy byl postaven, jaké jsou jeho rozměry a co se v něm nachází.
  3. Prozkoumejte okolí sklepa. Zjistěte, jaké jsou podmínky v okolí sklepa, zda se v jeho blízkosti nachází nějaké nebezpečí, jako například záplavy, špatné zabezpečení proti vykradení.
  4. Zkontrolujte stav sklepa. Zjistěte, jaký je technický stav sklepa, a jestli jsou v něm viditelné vady a zjevné známky vlhkosti.
  5. Zjistěte cenu. Porovnejte jeho cenu s podobnými sklepy v okolí a zvažte, zda cena odpovídá stavu sklepa a jeho umístění.
  6. Konzultujte s odborníkem pokud jde o dražší nemovitost. V případě, že si nejste jisti, jestli je sklep vhodný koupit, konzultujte s expertem v dané oblasti, jako je stavební inženýr nebo realitní makléř.
  7. Smlouva. Před podepsáním kupní smlouvy si pozorně přečtěte všechny podmínky a ujistěte se, že jsou v souladu s vašimi požadavky. Pohlídejte si zápis do katastru nemovitosí.

Tyto kroky by vám měly pomoci minimalizovat riziko při koupi sklepa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.