Anhydritové podlahy jsou v současné době nejpoužívanějším typem podlah pro rekonstrukci, novostavbu i pro pokládku podlahového topení.

Jaké jsou výhody anhydritové podlahy

Naši zákazníci se při výběru stávajících podlah nejčastěji ptají, v čem tkví kouzlo a zázrak anhydritových podlah. Naše firma se zabývá již několik let pokládkou anhydritových podlah v rodinných domech a bytech, které procházejí rekonstrukcí, aplikujeme je do novostaveb a všude tam, kde je plánováno podlahové topení.

Anhydritové podlahy vynikají rychlou pokládkou, jsou rychle pochozí, umožňují zapnutí podlahového topení již po čtyřech dnech od pokládky a zajišťují dlouhou životnost, bez nutnosti složité údržby a pravidelné rekonstrukce.

Co je anhydritová podlaha

Anhydrit je potěr, tvořený ze směsi síranu vápenatého. Mnoho stavitelů někdy slyšelo o anhydritu, že je citlivý na vlhkost. Většina stavitelů pak bohužel používají cementový potěr jako jedinou možnost pro koupelny, ale i do suterénních prostor, z bezpečnostních důvodů. Konvenční anhydritové nebo vápenaté potěry nesmí být vystaveny trvalé vlhkosti, do běžných místností v rodinných domech, ve skladech, výrobních halách a dalších prostorech se naopak aplikace těchto podlah doporučuje, díky vysoké odolnosti a dlouhé životnosti.

Anhydritové podlahy mají proti cementovým podlahám značné výhody:

  • disponují velmi nízkým smršťováním
  • zajišťují optimální přenos tepla
  • mají velmi nízkou tepelnou roztažnost
  • brzy lze spustit topení, po pouhých 7 dnech je možné (s podlahovým vytápěním), anhydrit konvenčně sušit bez poškození. Na rozdíl od cementových podlah.
  • pouze ve výjimečných případech, instalace dilatačních spár v prostoru
  • Anhydritové podlahy nabízejí svým novým majitelům oproti cementovým podlahám značné přínosy.

Aplikace anhydritové podlahy

Anhydrit je tekutá směs na bázi sádrového pojiva. Při výrobě se používá plnivo frakce 0 – 4 mm dále zahuštěné přísadou, která zlepšuje její zpracovatelnost.

Před pokládkou podlahy je důležité nastavit a vyměřit výšky před vylíváním anhydritové podlahy. K tomu je zapotřebí na ploše, kde se anhydrit vylívá, roznést a rozmístit v dostatečném množství výškové body, aby bylo provedení podlahy kvalitní a provedené do roviny.

Další důležitý bod je odvzdušnění nanesené vrstvy. Jde o činnost, zajišťující homogenní vrstvu anhydridu bez vzduchových bublin s konečným vyrovnáním jeho povrchu. Odvzdušnění se provádí pomocí speciální tyče na lité anhydritové potěry.

Samotná aplikace anhydritového potěru je velmi snadná a rychlá. Naše společnost Údržba podlah Praha, používá pro aplikaci směsi čerpadlo nebo Bremat, který přesouvá anhydrit na požadované místo. Až na vzdálenost 200 m a do výšky 80 metrů. Tam se rozlije na připravený podklad do požadované výšky dle přání zákazníka.

Po vyzrání anhydritové podlahy je možné velmi rychle pokračovat v práci na této ploše. Po osmačtyřiceti hodinách je již podlaha zcela pochozí, po pěti dnech ji lze bez omezení zatížit. Podlahové topení lze spustit po čtyřech dnech. Tyto anhydritové podlahy, díky své rovinatosti, jsou pak připraveny na pokládku finální nášlapné vrstvy.

Objednejte si anhydritové podlahy u nás

Každý zákazník ocení při aplikaci anhydritové podlahy její vysokou kvalitu. Cenově dostupné lité podlahy jsou nejlepší volbou pro všechny stavby, ať už se jedná o rekonstrukci bytu či domu, novostavbu nebo použití podlahového topení. Objednejte si nezávaznou poptávku na anhydritové podlahy u naší firmy Údržba podlah Praha a náš specialista vám vypočítá předběžnou cenovou kalkulaci. Anhydritové podlahy pokládáme na území celé České republiky, dále se specializujeme na údržbu anhydritových podlah a jejich renovace.

 

anhydritová podlaha
Anhydritová podlaha

 

1 komentář v “Nejčastější kladené otázky ohledně Anhydritové podlahy

  1. Dobrý den, mám dotaz, píšete, že vaše anhydritové podlahy od vaší firmy Údržba podlah Praha, jsou díky své rovinatosti, připraveny na pokládku finální nášlapné vrstvy. Takže ho nemusíme nějak dále rovnat a můžeme položit podlahy? Což by byla úspora oproti betonu. A ještě dotaz za jak dlouho můžeme na anhydrit pokládat, kdybychom začali hned topit? Děkuji Lukáš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.