Přesně v této chvíli přichází ideální čas na výstavbu pohodlné terasy. Ta není jen bezpečným místem proti slunečnímu záření a vedru, ale zároveň splňuje i celou řadu dalších nutností. Alfou i omegou všeho je vhodně zvolený materiál. Jaké řešení je nejlepší?

Klasická přírodní varianta

Nejdříve se zaměříme na terasová prkna ze dřeva. Tento nestárnoucí prostředek má výbornou odolnost proti veškerým formám mechanického namáhání a celkem obstojně si poradí i s tím chemickým. Zároveň dobře izoluje teplo, což vám v největších letních vedrech poskytne vysněný komfort a příjemný chlad. Nezanedbatelnými plusy jsou i lehká hmotnost a příznivá cena.

Pokud chcete, aby vám dřevo vydrželo dlouhá léta, musíte jej chránit speciálními nátěry, hlídat jeho vlhkost a dávat si pozor na plíseň, houby a dřevokazné parazity. Počítejte s tím, že následkem UV záření bude v průběhu let ztrácet svou barvu.

Moderní WPC

Zajímavou volbou jsou i WPC prkna. Jedná se o kompozitní kombinaci dřeva a polymeru v přesně daném poměru. Díky tomu si užijete výhody přírodního prostředku, přičemž odstraníte jeho neduhy. Vyhnete se tak třískám, tvarovým deformacím, náchylnosti k vlhkosti, parazitům i UV záření. Jasným mínusem je vyšší pořizovací cena, stejně jako rozpalování povrchu během extrémních veder. Dávejte si pozor i na hořlavost.

Ať tak, nebo onak, nezapomeňte na správný postup při sestavování jednotlivých komponentů. Pokud nevíte, k čemu slouží třeba terče na dlažbu a terasové distanční podložky, raději si objednejte spíše služby profesionálních řemeslníků. Nenechte si ujít například nabídku známé společnosti Gardina, jež vám nejen dodá potřebné materiály, nýbrž i postaví terasu přesně podle vašich přání. Navštivte stránky pod vloženými odkazy a přesvědčte se na vlastní oči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.