V profesionálních, ovšem i domácích dílnách se používají různé nástroje a materiály, které umožňují dosáhnout dokonalého výsledku. Brusný papír, lamelový kotouč a taktéž 3M pásky jsou jen krátkým výčtem toho, jaké pomůcky používají řemeslníci. V následujících řádcích se podrobně podíváme právě na tyto tři zmíněné položky.

Brusný papír

Základním nástrojem pro broušení, čištění a vyhlazování povrchů je brusný papír, který je dostupný v mnoha hrubostech. Používat tak můžete tento papír na různých materiálech. Co se týče hrubosti, tak jsou k zakoupení brusné papíry od velmi jemných až po zcela hrubé. Hrubost je označena číslem, přičemž platí pravidlo, že čím je číslo vyšší, tím je papír jemnější.

Brusný papír nachází uplatnění při broušení dřeva, kovu, plastu a dalších materiálů. Jemné varianty jsou určené pro dokončovací práce a vytváření hladkého povrchu.

Lamelový kotouč

Další pomůckou je lamelový kotouč, který se používá v úhlových bruskách. Skládá se z několika vrstev brusiva a je ideální pro broušení, vyhlazování a odstraňování nečistot z povrchu. Díky své konstrukci je tento kotouč flexibilní a dokáže se přizpůsobit tvaru broušeného povrchu. Využijete ho při úpravě svařovaných spojů, odstranění rezavých skvrn a vyhlazování nerovností na kovových a dřevěných površích.

3M pásky

Světově uznávanou značkou je 3M, která nabízí širokou škálu pásků pro průmyslové a domácí aplikace. Předtím, než koupíte konkrétní produkt, je nezbytné se rozmyslet, k jakému účelu 3M pásky využijete. Existují totiž pásky lepicí, izolační, maskovací a podobně. Právě ty od značky 3M jsou charakteristické výjimečnou přilnavostí, odolností a trvanlivostí.

Chcete se stát hodinovým manželem? Pracujete jako řemeslník? Investujte do brusného papíru, lamelového kotouče i 3M pásků. Všechno najdete v nabídce e-shopu PISKAČ a syn a.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.