Napínaný strop je specifickým typem podhledu. Realizuje se za pomoci speciální fólie a vnitřní kovové konstrukce. Jaké má výhody? V současné době jde o nejmodernější řešení do každého interiéru. Napínané stropy si řada majitelů nemovitostí volí kvůli jejich efektnímu vzhledu.

Napínané stropy a jejich realizace

Vlastní realizace je poměrně jednoduchá: Profilový systém (většinou z hliníku, možný je ale i jiný materiál) se ukotví do zdi. Pak se musí celá místnost i materiál folie vyhřát na stanovenou teplotu kolem přibližně 50 až 60 °C, čímž dojde k jejímu roztažení. Do této konstrukce se následně napne právě nahřátá fólie.

Napínané stropy ceník

Celý proces zabere zhruba týden. Cena se pak dá rozdělit na práci, materiál i dopravu. Podrobnosti o napínaných stropech pak najdete vždy individuálně v ceníku každého dodavatele. Podívejte se třeba na napínané stropy ceník.

Výhody

Praktickou výhodou v domácnostech je fakt, že se na fólii nesráží vlhkost a neusazuje se na ní prach. Proto může být použita nejen v domácnostech, ale i v komerčních prostorách včetně namáhaných míst, jako jsou například wellness centra či bazény. Rovněž toto konstrukční řešení zajišťuje v interiéru lepší akustiku a přibližně 85 % odraz světla.

Další výhody napínaných stropů

Napínané stropy přispívají k optickému zvětšení místnosti a poskytují vysokou úroveň i z hlediska designových standardů. Na fólii je možné natisknout téměř jakýkoli potisk, rovněž ji lze vyrobit také ve formě textury. Realizovatelná je v lesklé i matné variantě. V čase je fólie stálobarevná, nebledne, ani se jiným způsobem nedeformuje a nepraská.

Napínané podhledy mohou díky výchozímu materiálu, jímž je pružné PVC vytvořit dokonce i zajímavý 3D efekt. Působivý je i podhled propouštějící světlo, který je doplněn o LED osvětlení. S využitím této technologie lze světlem podobným tomu dennímu, prosvětlit dokonce i místa, kde přirozené světlo chybí. Napínané stropy tak lze s nadsázkou doslova označit za technologii budoucnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.