Podnikatelé ve stavebnictí chtějí místo pouhé výstavby a prodeje své projekty dále pronajímat, příkladem jde pražský developer Trigema, který už usilovně pracuje na projektu nájemního bydlení v lokalitě oblíbeného Karlína (hned u sídla J & T Banky). Ohledně pronájmů velkých bytových celků se zajímají i jiní velcí zahraniční investoři,  např. izraelská společnost AFI Europe, z domácích pak JRD nebo YIT.

Celková investice ve výši 1,3 mld. korun zahrnuje retail a nájemní bydlení. Na architektonickém návrhu budovy participoval i umělec David Černý, jinak pochází z dílny architektů kanceláře Qarta.

V přízemí vzniknou prostory pro maloobchod, v dalších patrech bude 140 zajímavě designovaných a plně vybavených bytů určených k pronájmu. Počítá se s dispozicemi od 1+kk až po mezonety s vlastními střešními terasami s výhledem na Prahu. Podzemní podlaží nabídne 119 garážových stání.

 

dav

 

Dům Fragment bude moderní nejen svým nevšedním vzhledem, ale i technologiemi . Mezi použité technické zařízení a vychytávky patří např. tepelná čerpadla, vytápění a chlazení přes stropní podhledy, zelené střechy, nabíjecí místa pro elektroauta, sluneční elektrárna a chytré ovládání každého bytu. Energetický a ekoloický provoz budovy Fragment bude mimořádně ekonomický.

Stavba již započala a s pronájmem jednotlivých bytů se počítá od konce roku 2022.

Více informací na stránkách developera: https://www.trigema.cz/fragment/ a https://frgmnt.cz/

 

dav

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.