Dětský pokoj je místo, kde vaše ratolesti nejen spí, ale také kde si hrají. Je proto potřeba v této místnosti zachovat nejen dostatek prostoru pro hraní, ale zároveň nabídnout dítěti kvalitní spánek. Alternativním řešením jsou tedy patrové postele, při jejichž výběru byste se měli ohlížet na celkové pohodlí a bezpečnost. V dnešním článku se podíváme, jaké patrové postele jsou na trhu k dostání.

Patrová postel se dvěma lůžky

Asi nejběžnější a také nejžádanější variantou jsou patrové postele se dvěma lůžky. Mohou nabídnout totiž dvě místa ke spaní, a tak se hodí do dětských pokojů se dvěma dětmi. Jedno dítě spí dole, druhé zase nahoře. U této postele je velmi důležitá kvalita. Doporučujeme koupit ratolestem kvalitní postel z masivu, která zaručuje vysokou bezpečnost a dlouhou životnost.

Volný prostor pod postelí

Velmi oblíbená je vyvýšená postel, která disponuje pouze jedním lůžkem. Taková postel nabízí ve spodní části dostatek volného prostoru, kam můžete umístit hračky a místo pro hraní, nebo psací stůl a vytvořit tak dítěti jakýsi pracovní koutek. Nezapomeňte stůl opatřit lampičkou, protože pod postelí často nebývá dostatek denního světla. Využijte tedy efektivně tento prostor.

Vyvýšená postel

Velmi oblíbené jsou vyvýšené postele, pod kterými se nachází zásuvky a skříňky, které nabízí více úložného prostoru. Do těchto prostor můžete uklidit hračky, nepotřebné sezónní oblečení, ale také ložní prádlo a podobně. Využití tohoto prostoru pak záleží pouze na vás.

Nezapomeňte na matrace

Do postelí byste měli zakoupit také kvalitní zdravotné matrace. Vaše dítě se totiž neustále vyvíjí, a tak potřebuje mít matraci, která mu nabídne komfort a pohodlí po celou noc. Zdravotní matrace by měla být dostatečně tvrdá a měla by páteř dítěte udržet v přirozené poloze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.