Vodní postele nejsou na trhu žádnou novinkou. Obrovský boom zažívaly v 70. letech, ale výhody těchto postelí znali už staří Peršané před více než třemi tisíci lety. Na vodní posteli docílíte hlubokého spánku. Kvalita spánku je zajištěna tím, že je váha těla rovnoměrně rozložena. Vodní postel je vhodná také pro alergiky. V dnešním článku se podíváme, jak s vodní postelí zacházet a jaká je její cena.

Když se rozhodnete pro koupi nové postele, neměla byste se ohlížet na cenu, ale spíše na její vlastnosti. A stejně tak postupujte i při výběru matrace. Vodní postel je na trhu k dostání od 15 000 Kč do 30 000 Kč, ale najdete i dražší varianty, které patří do kategorie luxusu.

Rovnoměrné rozložení váhy těla

Hlavním důvodem, proč jsou vodní postele neustále tak oblíbené je, že se vám váha těla na posteli rovnoměrně rozloží. Vodní matrac není tvrdá, a tak nezpůsobuje otlaky. Navíc není ani příliš měkká, a tak se nemusíte bát, že byste se propadala. Konečně můžete docílit hlubokého spánku, které nebude narušeno neustálým se otáčením na posteli.

Při výběru vodní postele byste si měli dávat pozor na to, jakou má matraci. Některé postele jsou stále opatřeny starými neukotvenými matracemi, které připomínají pytle napuštěné vodou. Ideální je koupit spíše matraci, jejímž jádrem je voda. Ale voda není jediným obsahem matrace, tvoří pouze kvalitní jádro, které zaručuje výhodné vlastnosti.

Vodní manželské postele

Vodní postele jsou k dostání nejen jako jednolůžko. Můžete si pořídit také manželské postele. Zvolte typ dual (dabl), kdy je použita dělená matrace. Pokud by byla matrace v celku, bez rozdělení, neměla by matrace tak dokonalé vlastnosti jako jednolůžko. Vodní manželské postele často nenabízí úložný prostor, a tak je ideální si pořídit do ložnice skříně, kam budete ukládat lůžkoviny.

Vsaďte na kvalitu a kupujte postele od kvalifikovaných evropských výrobců, u nichž budete mít jistotu, že vám matrace nepraskne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.