Hranice tří procent u hypoték byla prolomena. Což znamená, že noví nebo refinancující zájemci oproti minulým dobám například u hypotéky nad tři miliony korun se splatností na dvacet let zaplatí o pár tisícovek ročně navíc. Navíc další zvyšování úrokových sazeb v letošním roce není vyloučené.

Novostavba – Horní Měcholupy

Největší domácí finanční domy začaly se zdražováním hypotečních úvěrů. Úročení u některých z nich překračuje psychologickou hranici tří procent.

Jako první začala s růstem úroků před půl měsícem Hypoteční banka. Kdo si dnes chce u tohoto ústavu sjednat hypoteční úvěr, pod tři procenta, tak většinou nepochodí. Dále následovaly se zdražováním Moneta a KB. Ta u všech úvěrů do osmdesáti procent hodnoty nemovitosti navýšila sazbu na 3,19 procenta z předchozích 2,99 procenta. Většina bankovních institucí již nyní bude mít sazby přes nebo na hraně tří procent. Nižší jsou spíše výjimkou, ale konkurenční boj a snaha o zvyšování tržního podílu nedovolí zatím určité skupině bank zvýšit úrokovové sazby ve stejném tempu jak činí lídři trhu.

Novostavba – Holešovice

Finanční domy tak reagovaly na kroky ČNB, která na začátku listopadu zvýšila základní úrokovou sazbu, od níž se odvozují úroky hypoték o čtvrt bodu na 1,75 procenta. Podle hypotečních odborníků by ale banky zdražily úvěry i bez navýšení sazeb ČNB.

Novostavba – Vršovice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.