Všichni chceme, aby nám to doma krásně vonělo. Někdy nás ale potrápí zápach linoucí se z odpadkového koše nebo koberce. Ještě než začnete utrácet stovky až tisíce za drahé osvěžovače či dokonce čističe vzduchu, zkuste se zápachu zbavit se surovinou, která vás vyjde na pár kaček!

Přirozené pachy v domácnosti snadno zlikviduje jedlá soda

Nejen odpadkový koš nebo starší koberec, ale také vysavač, skříně po babičce nebo cigaretový kouř – to všechno jsou tzv. přirozené pachy, které se v domácnosti vyskytují. Jak se jich zbavit, aniž byste museli investovat do drahých osvěžovačů?

Rada zní jednoduše: jedlá soda! Koupíte ji v kterémkoli obchodě a to opravdu za pár korun. Málokdo ale ví, k čemu se dá použít a že vás může nepříjemného zápachu zbavit raz dva.

Zápach z popelníku?

Smrad studeného tabáku bezesporu patří mezi ty nejhorší. Rychle se šíří vzduchem, a pokud kouříte doma, snadno se usadí na záclonách, zažere se do koberce i do nábytku. Aby se tabákový kouř nešířil vzduchem, nasypte na dno trochu jedlé sody. Ta tabákový odér nasaje do sebe.

Smrad z vysavače?

Nový vysavač dokonale táhne, ale jakmile se opotřebuje, sníží se nejen jeho výkon, ale zároveň hned poté, co se trochu zahřeje, začne také nepříjemně smrdět. Kdo by pak chtěl vysávat a zanechávat za sebou nevábný odér? Zamezit tomu můžete jednoduše: nasypte na sem tři lžíce jedlé sody a následně ji vysajte. Vydezinfikujete tak vnitřek hadice i vysavače, opakujte cca jednou do měsíce.

Odér z odpadkového koše?

Asi každému se někdy stalo, že ucítil nepříjemný odér linoucí se z odpadkového koše. I tady může pomoci jedlá soda. Když dáte do koše nový pytel, nasypte do něho dvě lžíce jedlé sody. Ta se postará o absorpci pachů ze zbytků jídla a dalšího smetí.

Pach z koberce?

Pokud máte pocit, že vaše koberce nevábně zapáchají, není nic jednoduššího, nežli problémovou část povrchu posypat jedlou sodou. Tu poté můžete do koberce zapracovat kartáčem. Následně ji nechte působit alespoň 12 hodin – ideálně přes noc. Zbytky poté jednoduše vysajte vysavačem.

Autor: Nikola C.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.