Stínění interiéru je nutným předpokladem pro pohodlné užívání. Stínící prvky potřebujeme po všechny měsíce v roce. Řada z nich má i tepelně izolační vlastnosti nebo poskytuje ochranu před hlukem. Jak vybrat stínění do interiéru?

Klasická stálice, interiérová žaluzie

Klasické žaluzie jsou oblíbené pro jednoduché používání a minimalistický vzhled. Moderní typy je možné shrnovat z horního i dolního směru. Jsou dostupné v mnoha barevných provedeních a sklonem lamely regulujete směr dopadajícího světla. Bohužel ale neizolují proti hluku ani teplu. Zároveň s jejich pomocí nevytvoříte dokonalou tmu.

Venkovní žaluzie a venkovní rolety

Venkovní žaluzie a venkovní rolety představují náročnější investici při pořízení, ale vyplatí se. Sluneční paprsky zadrží ještě před dopadem na skleněnou výplň, a proto chrání v létě před nepříjemným horkem. V zimě výborně izolují a díky nim klesají náklady na vytápění. Zároveň je oceníte, pokud chcete byt nebo dům ochránit před nepříjemným hlukem z okolí. Díky pevné konstrukci jsou bezpečnostním prvkem domu a poskytují mnohem intenzivnější zatemnění než běžné interiérové žaluzie.

Vnitřní rolety

Textilní vnitřní rolety můžete zvolit v provedení pro denní nebo noční zatemňování. Světlé dekory jsou vhodné k použití přes den, kdy rozptýlí dopadající sluneční paprsky a umožní sledování televize nebo práci na počítači. Tmavé oceníte jako lepší zatemnění během noci. Dostupné jsou i materiály, co odráží sluneční záření.

Textilní žaluzie, plisé

Na vzhled interiéru má vliv každý prvek a textilní stínění oken je poměrně výrazné. Proto sáhněte po skládané textilii, plisé. Je možné ji shrnovat ve směru shora dolů i ve směru zespodu nahoru. Výhodou je i možnost použití v atypických oknech. Textilní plisé má dobré tepelně-izolační vlastnosti a podle vybraného typu je schopné poskytnout až úplné zatemnění.

Moderní, minimalistické, japonské

Japonské stěny, které jsou umístěny před okna jsou novější formou zastínění. Rychle si však získávají popularitu. U stropu jsou instalovány kolejnice a drážky. Do nich se uchytí panel textilie na konci opatřený podélným závažím. Japonská stěna drží rovný tvar a je skvělým stínícím prvkem. Dostupnost materiálů a dekórů je široká, stínění na oknech může být poutavou dominantou místnosti.

Římské rolety

Římské rolety se skládají nad okno do tvaru harmoniky. Je možné je shrnovat oběma směry a jsou dostupné v mnoha barevných provedeních. Pro větší zastínění je možné je kombinovat i s klasickými závěsy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.