Krásné bydlení v bývalé industriální čtvrti na místě původního Lihovaru Fischl a synové je nyní ve výstavbě a možná čeká právě na vaše nastěhování. V nabídce nově vybudovaného komplexu bude 500 bytů. První oficiální prodejní etapa je naplánována na letošní léto.

Architektura

Vizuálně by se měl dům připojit k blokové zástavbě Smíchova. Hlavním materiálem se v novém domě stane ocel a zdivo, které nás pocitově přenese zpět do industriálního období. Některé stavební prvky tehdejšího Lihovaru budou zachovány a propojeny s novým prostorem. V bývalé varně, která je kulturní památkou, vznikne galerie a kavárna. Zachován bude i bývalý komín, kolem kterého bude vybudován gastronomický provoz.

Ekologie

Při probíhající výstavbě bude kladen velký důraz na eliminaci produkci emisí. Výsledný dům by měl pak efektivně hospodařit a šetřit tak energiemi i vodou. Samozřejmostí je také rekuperace, klimatizace i okenní trojskla. Z konceptu Chytrého bydlení vychází také ostatní vybavení jako dlažby, podlahy nebo sanitární prvky.

Dopravní dostupnost

Místo bylo pro bývalý Lihovar vybráno záměrně, protože má vynikající spojení železnicí, po silnici i po řece. Dnes samozřejmě také přibyla doprava pomocí MHD. Na pravou stranu Vltavy se dostanete velmi snadno přívozem nebo po cyklostezce přes Barrandovský most. V dohledné době bude vybudován Dvorecký most, který propojení ještě zlepší. Cílem projektu je nejen vybudovat nové byty, ale také rozšířit centrum Prahy 5.

Dopravní obslužnost lokality zajišťuje tramvajová zastávka „Lihovar“ , zdroj mapy: openstreetmap.org
Tramvajová zastávka „Lihovar“ a pohled na bývalý aerál smíchovského lihovaru

Volný čas

Původní Lihovar má být přestavěn na komplex, ve kterém budou kromě bytů také prostory pro konání kulturních akcí, kavárny a restaurace. Samozřejmostí budou také supermarkety. V severní části vznikne také nová školka, dětské hřiště nebo park. Kromě nových prostor je možné využít k rekreaci i stávající park Císařská louka nebo svahy Děvína a Dívčích hradů.

Autor: Lucie C.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.