Ulice Na Příkopě v centru našeho hlavního města patří mezi 20 nejdražších nákupních tříd světa. Nájemné za metr čtvereční v této ulici ročně osciluje kolem částky 72 tisíc korun.

Metr čtvereční obchodních ploch v ulici Na Příkopě vyjde nájemce ročně na 2760 eur (73 tisíc korun). V porovnání s předešlým rokem poskočila pražská ulice výše o tři místa, nájemné v této lokalitě se meziročně zvýšilo o cca 4 procenta. A očekává se další růst.

Ulice Na Příkopě

Celosvětový žebříček nejdražších ulic podle výše nájemného obchodních ploch má na 19.  příčce jméno ulice – Na Příkopě, která leží v dolní části Václavského náměstí a line se směrem k obchodnímu domu Paladiu.

Nejdražší obchodní ulicí světa je Causeway Bay v Hong Kongu, za ní následuje newyorská 5. avenue. Třetí příčku okupuje New Bond Street v Londýně.

Ulice Na Příkopě je velmi vytížená. Ve špičce jí projde více než osm tisíc lidí za hodinu. Tento fakt samozřejmě tlačí ceny nájmů a nemovitostí vzhůru.

Nájmy v podobné relaci jako na Příkopě se v Praze účtují taky v ulici Pařížská, která ústí do Staroměstského náměstí. Ta je převážně v hledáčku zákazníků pasoucích po luxusních značkách. Tímto bulvárem, ale lidí projde zdaleka méně.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.