Každý z nás doma občas potřebuje něco opravit, vyměnit, vymalovat nebo si třeba něco i postavit. Od toho zde máme několik velkých řetězců prodejen, známých také jako hobby markety. V nich najdete vše potřebné pro uskutečnění vašich projektů. Který z nich je ale nejlépe hodnocený a má tak nejlepší sortiment i služby?

Kritéria pro nakupování v hobby marketech
 – podle internetových průzkumů, se Češi nejvíce zajímají o:
 1. možnost parkování u prodejny
 2. cenu produktů a služeb
 3. vzdálenost od bydliště
 4. nabídku a celkový sortiment
 5. odbornost personálu prodejny


Obi nebo Hornbach? Každý má své výhody.
Podle dostupných informací bylo zjištěno, že pod slovem hobby market si nejvíce lidí vzpomene na Obi. Při průzkumech bylo zjištěno, že zde nejčastěji nakupují hlavně muži od 24-54 let. Ano, vše pro byt, dům, stavbu a zahradu. Široký a přehledný sortiment, ochotný personál i dobrá cena. Online služby, jako rezervace, vyzvednutí nebo ověření dostupnosti na prodejně. Další jsou také služby na prodejně: půjčovna nářadí, míchání barev, výroba klíčů nebo šicí centrum. Mají zde i věrnostní kartu a jiné zajímavé výhody. Je to tedy velmi navštěvovaný hobby market.


I přesto však lidé rádi zamíří do jiných, výhodných prodejen. A tím je nejčastěji Hornbach. Ten má údajně nejlepší cenu, šířku sortimentu i přehlednost prodejny. Ovšem s dostupností je to v některých regionech složitější. V Moravskoslezském kraji je Hornbach pouze v Ostravě, v porovnání s Obi, které tam má hned čtyři provozovny. Avšak splňuje většinu kritérií a tak se stal velmi oblíbeným. Na webových stránkách nabízí eshop, návody i aktuality. V prodejnách najdete široký sortiment všeho druhu a kvalitní služby. Profiservis nebo dodání nákladním vozem.
Takže při výběru zřejmě vítězí Hornbach, pokud je však v místě Vašeho bydliště.


Mountfield, Baumax, Bauhaus
Mountfield sice není typickým hobby marketem, ale hodně lidí na něm ocení odbornost a ochotu personálu při koupi zahradní techniky. Ovšem po cenové stránce už je to horší, je příliš drahý, nepřehledný. V porovnání s ostatními má malý sortiment. Na druhou stranu má spoustu služeb. Třeba servisní výjezdy až k Vám domů nebo zazimování bazénů.
Baumax a Bauhaus se již pohybují na stejné úrovni, kde mají své výhody i nevýhody. I když lidé častěji využívají služeb Baumaxu.

Zajímavosti na závěr

  • Nejhustší síť mají řetězce Obi a Baumax, největší sortiment zase naleznete v prodejnách Hornbach a Bauhaus.
  • Nejnavštěvovanější jsou Obi, Baumax a Hornbach.
  • Lidé nejčastěji v těchto obchodech nakupují na jaře, nejméně pak v zimě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.