Studentské koleje už nemusí být místem kde se v postarší budově tísní stovky pokojů a na pár metrech čtverečních společně žijí 4 studenti. Zažitou praxi změní studentské bydlení v Holešovicích. Český developer Karlín Group se s německým společníkem International Campus chystá na výstavbu nájemního bydlení pro studenty. Celkem by v Praze mělo vzniknout 2 500 soukromých apartmánů.

Moderní bydlení pro studenty v Holešovicích

V roce 2020 se otevře moderní bydlení s 529 jednotkami pro vysokoškolské studenty nebo čerstvé absolventy. Projekt vznikl z pera českého architekta Pavla Hniličky. Lokalita byla vybrána velmi pečlivě, do dvaceti minut bude možné přijet sítí MHD k většině vysokých škol. Komplex vznikne na křižovatce ulic Na Zátorách a Partyzánská. Je v blízkosti vlakového nádraží a poblíž stanice metra Holešovice.

Fotky: Hrubá stavba bytů pro studenty v pražských Holešovicích (Na Zátorách), zhotovitel: Metrostav

 

Bydlení a služby

Bydlení bude pronajímáno v osmipodlažní budově, každá jednotka je navrhována pro jednoho bydlícího. Apartmány počítají s podlahovou plochou dvaceti metrů čtverečních. Součástí komplexu budou společenské prostory, restaurace, dva menší kinosály, multifunkční sál pro pořádání různých akcí a 3 velké společné kuchyně. Nebude chybět venkovní sportovní areál, půjčovna kol a fitness centrum. Studenti budou mít možnost využívat i prádelnu. V budově bude nepřetržitě k dispozici služba a v podzemních prostorách vznikne parkoviště.

 

Foto: Nedávno postavený moderní dům určený pro mezinárodní studentské bydlení, nachází se poblíž vlakového nádraží v pražských Vršovicích

International Campus v evropských městech

Po dokončení projektu studentského bydlení v Holešovicích je plánována výstavba dalších, podobných komplexů v Praze. Celkem by se mělo objevit až 2 500 nových ubytovacích míst pro studenty. Společnost International Campus bude nadále pokračovat v budování podobných kapacit v lukrativních místech střední a východní Evropy.

Autor: Iva Vendolská

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.