Tento developerský projekt se nachází v ulici Za Strašnickou vozovnou, která  se napojuje na Vinohradskou třídu.

Sedmipodlažní dům nabídne svým obyvatelům 59 bytů  o dispozicích 1+kk – 5+kk a velikostech  32 m2 až 143 m2.

Předzahrádky v přízemí vytvoří zelený vnitroblok. Byty v nejvyšším patře budou disponovat prostornými terasy, jednotky v ostatních patrech nabídnou velké prosklené balkony.

Východní strana objektu bude směřovat do zeleně Vinohradského hřbitova. Součástí projektu je i  podzemní parkoviště s dostatkem míst pro všechny vlastníky jednotek.

Investor projektu také počítá s využitím přízemního patra ke komerčním účelům ve stylu Vinohradské třídy. Architektonické řešení zrealizovali v ateliéru Hlaváček a Partner.

Půdorys stavby je s ohledem k nárožnímu charakteru prostranství vyprojektován ve tvaru písmene „L“. Samotná koncepce budovy pak klade důraz na okolní zástavbu a celkový ráz klidné lokality v blízkosti Vinohradského hřbitova.

Fasády domu jsou laděny do světlých odstínů a po celé ploše jim vévodí jednoduché prosklené balkony s tmavými konstrukcemi zábradlí a rámů oken.  Celkové provedení a volba barevných kombinací jsou navíc již tradičně naveženy v souladu s principy severského designu, které charakterizují projekty společnosti YIT a mezi něž patří také nadčasovost a funkčnost.

Místo stavby: Praha 10 Strašnice

Termín výstavby: 11/2017 – 11/2019

Zhotovitel: HINTON, a.s. Vinohradská 1597/174, Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.