Lékaři a odborníci doporučují lamelové rošty a postele na nožkách. Pokud je totiž postel uzavřená, tak do ni neproudí vzduch a neodvětrává se. Nevhodná jsou postelová letiště, kde jsou často umístěny nepoužívané věci jako oblečení, které pak zatuchne a rozmnožují se zde navíc roztoče, plísně apod. Nejsou ideální ani postele z bočnicemi, protože je důležité odvětrávat matraci i ze stran.

Lůžkoviny je důležité často prát, nejlépe nad 55°C, kdy jsou roztoči zabiti a vyplaveni vodou i s jejich exkrementy (což jsou mimo jiné nebezpečné alergeny).

Vždy, když potah perete, matraci také otočte – sníží se únava materiálů a matrace lépe odvětrává vlhkost, která prosákla do hlubších vrstev.

Nedostatek místa pro postel

Jestliže má vaše ložnice málo místa, existují pohovky, které jsou rozložitelné a přes den mohou sloužit jako sedací souprava, v noci jako lůžko. Nemělo by se ovšem jednat o dlouhodobé řešení, protože tyto sedačky nejsou pro spaní dostatečně kvalitní.
Dlouhodobým řešením může byt sklopná postel, což už je poměrně plnohodnotné řešení, kde si navíc můžete vybrat jakoukoli matraci. Postel může být navíc jednolůžková i dvojlůžková. Jsou umístěny do skříně nebo třeba na stěnu.

Nová matrace

Máte novou matraci a chcete aby vám vydržela co nejdéle? Přinášíme několik tipů:

  1. Matraci je nutno ošetřovat dle všitých symbolů.
  2. Čistěte matraci pouze prostředky k tomu určenými a dbejte pokynů výrobce čistícího prostředku.
  3. Po vyjmutí z neprodyšného obalu doporučujeme nechat matraci 1-2 dny větrat.
  4. Matraci není dobré vystavovat přímému slunečnímu záření. Urychluje totiž blednutí potahu a zkracuje životnost.
  5. Nepřekračujte hmotnost matrace, pro kterou je vytvořena.

Díky těmto krokům prodloužíte životnost matrace na mnohem delší dobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.