Na svá obydlí využívají majitelé různé střešní krytiny. Nejčastěji se stále používají pálené tašky a kanadský šindel. Plechové střechy jsme vídali nanejvýš u zahradních a přídavných staveb, jako jsou garáže, kůlny, dřevníky, přístavky pro zvířata, a podobně. Nyní však je užití plechových střešních krytin na vzestupu, neboť jsou plnohodnotným materiálem k opláštění střechy. A montáž plechových dílců trvá výrazně kratší dobu. Navíc může být někomu velice příjemné, když do plechové střechy „bubnuje“ déšť – zkušenosti ukazují, že tento zvuk dokáže člověka uklidnit a navodit spánek.

Ale nyní již k technickým informacím, týkajícím se plechových střech:

K plechovými skládaným – neboli profilovaným – krytinám řadíme:

  • plechové imitace taškových krytin
  • trapézové střechy
  • tvarované plechové šablony
  • šablony, imitující falcované krytiny

Krytiny se vyrábí většinou ve formě pásů, které se pokládají na laťování od hřebene střechy k okapu.

Plechové střešní krytiny vynikají nízkou hmotností, rychlou a velice snadnou montáží, mají dlouhou životnost – mnozí výrobci uvádějí až 40 let. Zpravidla jsou dodávány v široké škále barev, se zaručenou stálobarevností. Plechové krytiny jsou navíc recyklovatelné, což je důležité zejména z ekologického hlediska. K takovým produktům se řadí i české plechové střešní krytiny COMAX®. Z jejich výrobků můžeme uvést například TRAPÉZOVÉ PLECHY COMAX®, COMAX TAŠKA MAXI, COMAX KLIK, COMAX FALC, což jsou velkoformátové krytiny pro pokrývání šikmých střech. Ale to není všechno – COMAX vyrábí i designovou maloformátovou krytinu COMAX BOCO, dále plechové svitky a tabule. Jedná se o lakované – hliníkové či pozinkované ocelové střešní krytiny, jež jsou vhodné i do těch nejnáročnějších podmínek (např. v horských oblastech).

Ke krytinám je dodáván i veškerý doplňkový sortiment, který je nezbytný k tomu, aby střešní plášť správně a dlouho fungoval.

Autor: Jaroslava Linková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.