Asi těžko by se někomu líbila domácnost bez textilu. Prázdná postel, holý gauč a deky bez povlečení by připomínaly spíše vězeňskou celu než útulný domov. Proč nepodcenit správný výběr textilu?

Textil dělá domov

Představte si situaci, kdy už máte zařízenou novou domácnost, nábytek stojí na svých místech, ale nikde není k nalezení jediný centimetr textilu. Cítili byste se v takovém domě dobře? Nejspíše byste ihned jeli do obchodu a rychle byste sehnali vše potřebné. Nemáme pravdu?

Ani největšímu flegmatikovi by nebylo v takových místnostech dobře. Ať už se jedná o deky či třeba povlečení, bez toho to zkrátka nejde. Dávejte při výběru pečlivý pozor na kvalitu kupovaných věcí a nepodceňte ani jejich design.

Veškerý textil totiž musí barevně ladit ke stěnám i nábytku, jinak utvoříte z vašeho bydlení nevkusnou zářící duhu. Barvy je vhodné sladit podle účelu jednotlivých místností, protože každá barva působí na lidskou psychiku jinak. Proto je potřeba neustále myslet na vhodnou souhru všech tří zmíněných oblastí.

Fantazii se meze nekladou

Dnešní výběr textilu je přinejmenším ohromný, takže si vybere vážně i ten nejnáročnější designér. To samé platí pro materiály, takže už ani obyčejné prostěradlo není jen bílým kusem jakési látky. Nyní se i taková obyčejná věc dá považovat za skvostný a pohodlný kousek. Přesvědčte se sami.

Když už jsme u pohodlí, rozhodně se zaměřte především na polštáře a povlaky. Správně zvolený polštář vám může velmi pomoci od bolestí zad, páteře i krku. Naopak špatný polštář může způsobit velké zdravotní potíže. To samé platí i pro materiály, jelikož ne každý materiál sedí například astmatikům nebo lidem trpícím na alergie.

Nepodceňte žádný detail svého bydlení, včetně veškerého textilu. Váš domov totiž musí být základnou klidu, kde si každým dnem správně dobijete své baterie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.