Kouzlo živého ohně přitahuje svým teplem, ale i jedinečnou atmosférou, tajemnem a kouzlem, lidské pokolení už odpradávna. Toužíte-li i vy po skvostném doplňku v interiéru, který vám přinese tolik žádané teplo v chladných i mrazem nabitých dnech, zároveň vás však osvobodí od nákupu dřeva, jeho štípání a uskladňování, pak jsou právě plynové krby a plynová krbová kamna připravena postarat se o vaši pohodovou domácnost.

Komfort bez námahy

Plynové krby a kamna jsou na dobré cestě velmi významně konkurovat klasickým otevřeným krbům na dřevo, stejně jako krbovým kamnům a krbovým vložkám. Dokáží vám také dopřát pohled do tančících plamínků, zároveň vám však ušetří mnoho práce. Krby a kamna na plyn totiž nevyžadují žádné přikládání, rozdělávání ohně ani vynášení popela. Už vůbec se nemusíte trápit s prašností, a hlavně s uskladňováním otopu. K obsluze plynového krbu vám stačí dálkový ovládač a dokonce i váš chytrý telefon či tablet, přes které můžete kamna či krb ovládat.

Oheň, který je na pohled věrohodný

Skutečně to, že oheň plápolající v plynovém krbu není skutečný, hned tak nikdo nepozná. O věrohodný efekt se starají keramická polena, a hořáky jsou často integrované přímo v nich, výsledek je tak naprosto famózní. Plynové krby jsou esteticky velmi zdařilé, a vy si můžete vybírat z mnoha designových variant, barevných provedení i bohatého prosklení od rovného, přes dvoustranné, třístranné, až po rohové a nechybí ani oblíbené průhledové. Jako doplňkové příslušenství můžete zvolit nejen WI-FI modul, ale také antireflexní sklo, které brání odrazu ve skle.

Využití krbu a kamen na plyn v novostavbě i historické budově

Velkou předností plynových krbů je fakt, že je můžete realizovat všude tam, kde je přívod plynu. Toužíte-li po výhledu na skotačivé plamínky, a relaxaci před tímto fascinujícím živlem, pak plynová kamna a krb splní vaše očekávání. V pasivních a nízkoenergetických domech se postarají o stylové teplo bez prachu a špinění při vynášení popela, a ve starších budovách umístěných v historických centrech kde se nesmí topit dřevem ani biomasou obyvatelům umožní užívat si této jedinečné podívané. Po estetické stránce je snadno sladíte s jakýmkoli interiérem – nabídka je totiž velmi pestrá, a snadno tak plynový krb zapadne do moderního i retro bydlení.

Autor: Pavla C.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.